Jak dobrać idealne korki?

Wbrew pozorom dobór butów do gry w piłkę nie jest łatwy. Wybierając tego rodzaju obuwie należy zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów, między innymi na rodzaj nawierzchni. Podpowiadamy, jak wybrać odpowiednie korki piłkarskie.

Buty a rodzaj nawierzchni

Jednym z najistotniejszych aspektów, które są brane pod uwagę podczas wyboru butów do gry w piłkę jest rodzaj nawierzchni, na której będą wykorzystywane. W przypadku prawdziwej, trawiastej murawy należy stawiać na klasyczne buty piłkarskie, na przykład korki adidas predator. Obuwie tego rodzaju posiada odpowiednio długie wkręty, co przekłada się na lepszą przyczepność. Dobór takich korków zapewnia lepszą kontrole na piłką, a co za tym idzie na szybszy rozwój umiejętności graczy. Jeśli chodzi o sztuczną nawierzchnie, którą można spotkać na orlikach, to warto stawiać na buty o znacznie mniejszych korkach umieszczonych blisko siebie. Tradycyjne obuwie o płaskiej podeszwie sprawdzi się podczas gry na hali.

Poziom zaawansowania gracza

Kolejna kwestia, na którą należy zwrócić uwagę to częstotliwość wykorzystywania takiego obuwia. Osoby wychodzące na murawę częściej niż raz w tygodniu powinny stawiać na obuwie wykonane z materiałów zapewniających wysoki komfort użytkowania oraz frajdę z gry. Buty nie mogą krępować ruchów i mają gwarantować odpowiednią oddychalność. W przypadku półprofesjonalistów należy celować w korki przypominające modele przeznaczone dla zawodowców, z tym, że ich najmniej istotne elementy mogą być wykonane z ekonomicznych materiałów. Takie rozwiązanie przekłada się na zakup solidnych butów za stosunkowo niską cenę. Tak zwane buty „meczowe” sprawdzą się u profesjonalnych piłkarzy lub adeptów tego pięknego sportu. Są wykonane z najwyższej klasy tworzyw i zawierają nowoczesne rozwiązania technologiczne zapewniające odpowiedni komfort i zwiększone bezpieczeństwo.

Jak wybrać dobre korki?

Podczas wybierania korków należy zwrócić uwagę na materiał, z którego zostały wykonane. Dużą popularnością cieszą się modele syntetyczne cechujące się wysoką trwałością. Ich pielęgnacja jest znacznie prostsza niż w przypadku obuwia ze skóry. Przeważnie wystarczy je przemyć wodą i wysuszyć. Ponadto, nie można zapominać o odpowiednim dobraniu rozmiaru. Jest to niezwykle istotna kwestia ponieważ niedopasowane obuwie będzie przeszkadzało w grze i nie pozwoli na zaprezentowanie pełni posiadanych umiejętności. W przypadku korków ze skóry można postawić na nieco mniejsze buty, ponieważ tego rodzaju obuwie rozejdzie się podczas użytkowania na murawie.

Dodaj komentarz